сите категории
EN

Дома>Вести

Дали лимени контејнери испорачани од G STAR се безбедни и не се токсични?

Време:-2021 01 04- Посети: 35

Нашите конзерви за калај се изработени од калај со врвен квалитет, кој е познат и како калај-обложено железо, е вообичаено име за електро-конзервиран челичен лим, што се однесува на ладно валани челични лимови со ниско јаглерод или челични ленти обложени со комерцијален чист калај на двете страни. Калајот главно игра улога во спречување на корозија и 'рѓа. Ги комбинира цврстината и формабилноста на челикот со отпорност на корозија, способност за лемење и прекрасен изглед на калај во еден материјал. Има карактеристики на отпорност на корозија, нетоксичност, висока јачина и добар дуктилит.

图片 1

Лимена кутија, без разлика колку е голема, сето тоа е направено со повеќе процеси на печат, потребни се најмалку осум или девет процеси, а на некои лимени случаи дури им требаат дваесет или триесет процеси.

图片 2

Пред да започнеме да правиме лимени кутии, треба да обложиме и испечатиме извонредни дизајни на лимови, што прават лимена кутија не само што игра улога во зачувување на храната, туку и декоративен изглед.

Целото мастило што го обложивме на лим, го поминаа тестот на ФДА во САД и тестот СГС. Тие можат директно да контактираат со храна без нетоксични.

图片 3

Откако ќе се формираат обликувани лимени кутии, ќе ги спакуваме сите лимени кутии во нашата работилница за пакување без прашина.

图片 4

Доколку имате повеќе прашања во врска со кутиите со лимени конзерви, оставете порака подолу, ние ќе ви одговориме во рок од 24 часа.