сите категории
EN

Дома>Често поставувани прашања>Кутии од калај

 • Q

  Кој материјал го користите за производство на нашиот метален калај?

  Ние користиме висококвалитетни лимени плочи за да направиме со вас бараната спецификација на дебелината.

 • Q

  Дали сте безбедни за плех за пакет за храна?

  Ние користиме премаз од лак за храна на плочи од метал, безбедно е за чување храна.

 • Q

  Можеме ли да ја посетиме вашата фабрика за да го провериме статусот на производство?

  Секако, вие сте срдечно добредојдени да не посетите и ќе ве собереме ако ни кажете на хотелот и авионскиот лет бр

 • Q

  Што ве прави поразлични со другите?

  24/7 преку Интернет, вашето барање ќе биде одговор од наша страна.
  Лесно е да се работи со нас.
  15 години професионално производство позадина, сигурен.
  Брзо време на испорака

 • Q

  Како за времето за испорака?

  Типично стандардните производи ќе бидат доставени во рок од 30 дена.
  Времето на испорака на специјалните производи е според времето на поставување на алатот.

 • Q

  Кој е терминот на плаќање?

  Имаме флексибилни плаќања како што се T / T, LC и др. Ние исто така можеме да прифатиме Alibaba Trade Assurance за подобро да ги заштитиме парите на клиентите.

 • Q

  Како го знам статусот на мојата нарачка?

  Ние ќе го информираме статусот на вашиот проект на време по е-пошта.