Të gjitha kategoritë
EN

home>Lajme

A janë të sigurta dhe jo toksikë kontejnerët prej kallaji të furnizuar nga G STAR?

Time: 2021-01-04 Klikime: 35

Kontejnerët tanë prej kallaji janë bërë nga llamarina me cilësi të lartë, e cila njihet gjithashtu si hekuri i praruar në kallaj, është një emër i zakonshëm për fletën çeliku elektro-konservuar, e cila i referohet fletës së mbështjellë të ftohtë të çelikut me karbon të ulët ose shiritit të çelikut të veshur me kallaj të pastër komercial në të dy anët. Kallaji kryesisht luan një rol në parandalimin e korrozionit dhe ndryshkut. Ajo kombinon forcën dhe formueshmërinë e çelikut me rezistencën ndaj korrozionit, aftësinë e bashkimit dhe pamjen e bukur të kallajit në një material. Ka karakteristikat e rezistencës ndaj korrozionit, jo-toksicitetit, rezistencës së lartë dhe duktilit të mirë.

图片 1

Një kuti prej kallaji, pa marrë parasysh sa është e madhe, e gjitha bëhet nga procese të shumta vulosjeje, kërkohen të paktën tetë ose nëntë procese, dhe disa raste prej kallaji madje kanë nevojë për njëzet ose tridhjetë procese.

图片 2

Para se të fillojmë të bëjmë kanaçe prej kallaji, duhet të veshim dhe të shtypim modele të hollë në teneqe, të cilat bëjnë që kutia e kallajit jo vetëm të luajë një rol në ruajtjen e ushqimit, por edhe një pamje dekorative.

E gjithë boja të cilën e kemi veshur në tinplate ka kaluar testin FDA të SHBA dhe testin SGS. Ata mund të kontaktojnë drejtpërdrejt me ushqim pa jo toksik.

图片 3

Pasi të formohen kutitë prej kallaji, ne do t'i paketojmë të gjitha kutitë prej kallaji në punëtorinë tonë të paketimit pa pluhur.

图片 4

Nëse keni më shumë pyetje në lidhje me kutitë e kanaçes, ju lutemi lini mesazhin më poshtë, ne do t'ju përgjigjemi brenda 24 orëve.