Të gjitha kategoritë
EN

home>Lajme

Si të filloni biznesin për të bërë një kallaj kallaji?

Time: 2021-01-04 Klikime: 44

Në ditët e sotme, shumica e njerëzve preferojnë të blejnë produkte të paketuara nga materiale të qëndrueshme. Kërkesa për produktet e paketimit të metaleve të tilla si paketimi prej llamarine po rritet në mënyrë të vazhdueshme, për shkak të eko-miqësore për njerëzit. Pra, është biznes fitimi nëse dëshironi të filloni të prodhoni kuti prej kallaji në vendin tuaj. Në këtë postim do të flasim për atë që duhet të përgatisni në lidhje me biznesin e kutive prej kallaji metali.

图片 1

përpara se të filloni, duhet të përcaktoni se çfarë lloji kallaji mund të dëshironi të bëni? 1 copë kanaçe, 2 copë kanaçe ose 3 copë kanaçe?
1 copë kanaçe prej kallaji: kallaji i extruduar me qafë mund të pranojë kupën e valvulës, nuk ka nevojë për saldim, shpesh përdoret për paketimin e bojës dhe bojrave.

图片 2

Kutia prej kallaji 2 copë: përdoret kryesisht si paketim pije, kanaçe ushqimore me formë të ndryshme dhe kontejnerë për paketimin e kallajit shtëpiak, të tilla si kutia e lapsit në formë drejtkëndëshi, dhe kutia e kallajit të dyllit të dyllit të makinës, etj.

-3 1-XNUMX

3 copë kanaçe kallaji: kryesisht të përdorura biskota të rrumbullakëta, çaj dhe pako ushqimore, paketime kimike, etj

-3 2-XNUMX

Kur e dini se çfarë lloj kallaji mund të bëni, gjithashtu duhet të vendosni se çfarë lloj makinerish të përpunimit dëshironi të investoni. Ekzistojnë makineri për bërjen manuale dhe makina të plota automatike në dispozicion në treg.
Ju mund të kontrolloni makinat e mëposhtme për prodhimin e kanaçeve prej nesh:
Manual Tinplate Slitter
Prerësi automatik i llamarinave
Makinë formuese e kanaçes me dy pjesë
Makinë Automatike Dy Mund të Formimit
Manuali Makineri për formimin e trupit
Makinë automatike për formimin e trupit të kanaçes
Makinë nënshkrimin manual
Makinë automatike nënshkrimi
Këtu janë 2 copa kallaji mund të bëjë procesin e përgjithshëm
Prerja e tinplate si madhësia e kërkuar
Printime dhe veshje dizajne që dëshironi
Bërja e veglave prej kallaji
Grushtimi dhe stampimi
Kontrolli i cilësisë
Paketimi.
Shpresoj që ky artikull të ju ndihmojë për këtë biznes, nëse keni më shumë pyetje në lidhje me makinerinë e kallajit, ju lutemi lini mesazh më poshtë, ne do t'ju përgjigjemi brenda 24 orëve.